E-Katalog
Fiber Optik Sistemler

Fiber Optik Sistemler

Fiber optik sistemler; verilerin daha hızlı aktarılması amacı ile kullanılan teknolojik ürünlerden müteşekkil bir sistemdir. Bant genişliği oldukça iyi derecede olan kablolar yardımı ile kurulan bu sistemde çekirdek, plastik dış koruyucu ve cam kılıf olarak adlandırılan 3 farklı unsur vardır. Fiber optik kabloların çevresel faktörlerden etkilenmeden ışın transferini oldukça yüksek hızda gerçekleştirmesi fiber sistemlerin başarılı olmasında rol oynar. Yüksek veri transferi yapan ve internet hızının ciddi düzeylerde yüksek olmasını amaçlayan kuruluşlar tarafından yoğunlukla kullanılan fiber optik sistemlerde fiber kabloların yapısı önemlidir.

Fiber Optik Sistemlerin Avantajları

Fiber sistemler kullanan kuruluşların elde etmek istediği öncelikli avantaj yüksek standartlarda veri transferidir. Verinin kaliteli ve hızlı bir şekilde aktarılması temeline dayanan bu sistemlerin diğer avantajlarından da bahsetmek gerekir. Fiber kablolar yapıları gereği elektrik iletkenliğine sahip değildir. Yani dışarıdan herhangi bir etki almayan kablolar zamanla performans kaybı gibi durumlara da neden olmayacağından veri transferinde sürekli olarak optimum düzeyde çalışma sağlanır. Bunun yanı sıra optik kabloların ön plana çıkan özellikleri kolay kurulabilir olmalarıdır. Uçucu sıvı ve gazların bulunduğu ortamlarda dahi güvenle kurulumu yapılabilen fiber optik kablolar patlama, yangın ve elektrik kaçağı gibi olumsuzluklara asla yol açmaz. Üstelik hafif bir malzeme olduğundan taşıması ve montajlaması kolaydır.

Ritim Grup ve Fiber Optik Sistemler

Ritim Grup olarak geleceğe yatırım yapan bir anlayış ile iş ortaklarımıza daima en kaliteli çözümleri sunuyoruz. Fiber optik sistemler sayesinde veri aktarım hızını çok ciddi seviyelere taşırken iş akışınıza da ciddi anlamda katkı sağlıyoruz. Üstelik sistem kurulumunda personelimizin tecrübesi ile olası riskleri önceden belirleyerek maksimum fayda elde etmeniz yardımcı oluyoruz. Projelendirme aşamasından uygulama aşamasına varana değin her hususu incelikle değerlendiriyoruz. Bütçeleme konusunda iş ortaklarımızı düşünerek adımlar atıyor ve en uygun çözümlerle size hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Siz de Ritim Grup kalitesinden faydalanmak ve veri aktarımında eşi benzeri görülmemiş bir kaliteye ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Deneyimli personelimiz ihtiyaç ve taleplerinizi en doğru şekilde algılayarak en doğru çözümleri sunacaktır.