E-Katalog
Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız alarm sistemleri, birbirinden farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Site, işyeri, fabrika ve villa gibi yapılarda tercih edilen sistem; insanların ve kıymetli eşyaların güvenliği için oldukça önemlidir. 
Pek çok olumsuz olay meydana gelmektedir; Hırsız alarm sistemleri, hırsızlık, soygun ve gasp gibi olayların anında engellenmesin, sağlamaktadır. Bu sistemlerin, caydırıcılık etkisi bulunmaktadır. Bu etki, size ya da kıymetli eşyalarınıza gelecek olan zararı önlemektedir.

Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız alarm sisteminin kurulumunda, mekanın fiziksel ve doğal özellikleri dikkate alınarak malzeme seçilmelidir. Sitemin beyni, bulunmaktadır; bu parça, sistemin en önemli kısmıdır. Sabit telefon ya da mobil hatlar aracılığıyla alarm sistemi kontrol edilebilmektedir. Bunun için kablolu ya da kablosuz paneller kullanılmaktadır. İstendiği takdirde sisteme;

  • Yangın
  • Su kaçağı
  • Farklı ek görevler

gibi farklı durumlar için fonksiyon ekleyebilirsiniz. Sistemde şu elemanlar bulunmaktadır:

Alarm Paneli

Alarm paneli, sistemin merkezidir ve bütün ekipmanlar bu panele bağlanır. Alarm paneli, kablolu ya da kablosuz detektörler ile iletişim kurmaktadır. 

Şifre Paneli

Şifre paneli, alarm çözme işlemlerini gerçekleştirmek için kullanılır. Belirlenen şifreyi bilen kişiler, paneli kontrol edebilmektedir.

PIR Detektör

PIR detektör, farklı canlıların yaydığı ısıya bağlı olarak onları algılar. Evcil hayvanları ya da vahşi hayvanları algılamayan modeller de bulunmaktadır.

Manyetik Kontak

Hareketi algılayan bu parça; sokak ve bahçe kapısı, pencere, havalandırma kapağı gibi parçaların yerinden oynatılması halinde devreye girer.

Panik Butonu

Panik butonu, acil durumlarda hemen devreye girer ve alarm verir.

Gaz Detektörü

Gaz detektörü, gaz kaçaklarını algılar ve ortamdaki gaz yoğunluğunu 7 gün 24 saat  devrede kalarak ölçer.

Duman Detektörü

Duman detektörü, ortamdaki duman yoğunluğunu, sürekli olarak ölçer.

Siren

Manuel olarak ya da sistem devreye girdiğinde çalışan siren, yüksek düzeyde ses çıkarır ve çevredeki insanları uyarır.