E-Katalog
Otopark Hızlı Geçiş Sistemleri

Otopark Hızlı Geçiş Sistemleri

Otopark hızlı geçiş sistemleri, yavaş yavaş manuel sistemlerin yerini almaktadır. Önceden görevliler tarafından kimlik doğrulaması yapılarak veya uzaktan kumandayla girilen otoparklara artık otomatik olarak giriş yapılabilmektedir. Günümüzde trafikteki araç sayısının artışı otopark problemlerini de gündeme getirmiştir. Artık otopark yeri bulamama probleminin yanında otoparklara giriş ve çıkış yapma problemi de meydana gelmiştir. Otoparkların çok fazla rağbet görmesi, giriş ve çıkış kapılarında tıkanıklıklara ve kuyruklara sebep olmaktadır. Otopark giriş ve çıkışlarındaki trafiği engellemek için otopark hızlı geçiş sistemleri kullanılmaktadır.

Otopark hızlı geçiş sistemleri nedir?

Otopark hızlı geçiş sistemleri, araçların sisteme tanımlanarak ve kontrol altında geçiş yapmasını sağlayan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde otoparka giren tüm araçların plakaları sisteme kaydedilmektedir. Yabancı ve ziyaretçi araçlarda izin verilmesi doğrultusunda otoparklara giriş yapılmakta ve kayıt altında tutulmaktadır. Araçların hangi saatte girdiği, hangi saatte otoparktan çıktığı, otoparkta ne kadar kaldığı gibi bilgiler sistem üzerine kaydedilir. Otopark hızlı geçiş sistemlerinin yararları nelerdir? Otopark hızlı geçiş sistemleri sayesinde yabancı arabalar konut, iş merkezi, fabrika gibi yerlerin otoparklarına giriş yapamaz. Görevli kişilerin otopark girişlerinde kimlik kontrolü yapmaları bazı durumlarda yabancıların girmesine engel olamamaktadır.

Bu sistem sayesinde ortalama otopark kullanım süresine ulaşabilir, otoparkınızın en çok hangi saatlerde yoğun olduğunu tespit edebilirsiniz. Otopark hızlı geçiş sistemleri, otopark kapılarında uzun kuyruklar olmasını engeller. Görevlilerin otopark girişlerinde kimlik kontrolü yapmasına gerek kalmaz. Araç sistemde tanımlı olduğu için bariyer kendiliğinden açılmaktadır. Sitelerde ve iş merkezlerinde kişilere verilen bariyer kumandası yardımıyla siteye giriş çıkış yapılmaktadır. Ancak kumandalı sistemin dezavantajları bulunuyor. Uzaktan kumandanın kaybolması, temassızlık yapması, pilinin bitmesi gibi durumlar kişilerin otoparkı kullanmasına engel olmaktadır.

Otopark hızlı geçiş sistemleri nerelerde kullanılır?

Otopark hızlı geçiş sistemleri en sık sitelerde, alışveriş merkezlerinde, plazalarda kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra hastanelerde, üniversitelerde, otellerde kısacası otoparkın bulunduğu ve yoğunluğun olduğu her yerde kullanılması gerekmektedir.

Ritim Grup, yıllardır kullanılan son teknoloji ile otopark hızlı geçiş sistemleri hizmeti vermektedir. Bu sistemler hakkında detaylı bilgi almak, projenize uygunluğunu öğrenmek için deneyimli kişilerden oluşan ekibimizden bilgi alabilirsiniz.